Santorini 2004

Tak jako předchozí dovolené I tuto letošní v rámci IOTA contestu jsem chtěl udělat radioamatérskou ale také odpočinkovou. To by mi jinak XYL Daniela ani neschválila, protože ví že když sedím u krabiček tak se mnou prostě nic není a tudíž jsem nepoužitelný pro normální provoz. Výběr dovolené probíhal tak jako již obvykle od léta roku 2003 kdy jsem dostal k narozeninám FT 897. Tím pádem se dalo vyrazit toho léta na IOTA contest expedici Thassos 2003. Ale o tom více na jiném místě.

Ostrov Santorini neboli perla středozemního moře je lákavým místem pro turisty z mnoha zemí. Sám ostrov jak jsme zjistili nepatří k těm nejlacinějším teritoriím, ale bude to asi také proto že Řekové tam jezdí na svatební cesty a ostrov kromě leteckého spojení je navštěvován také mnoha parníky, které řadí návštěvu ostrova jako do svého okružního programu středozemním mořem.

 

Ale zpět k výběru dovolené, Santorini nenáleží mezi velmi vzácné IOTA oblasti, protože je poměrně často navštěvován turisty převážně Anglie, Německa a jiných státu na západ od nás. Jen několik málo CK nabízí tuto destinaci a mezi nimi také CK Firo tour a mezonety Alafouzos

 

Vzhledem k vysílání odpadají jakékoliv hotely větší komplexy zejména hotely atd. Výběr se zužuje na bungalovy, samostatné objekty a nebo přízemní chatičky, cokoliv většího hrozí nebezpečím zákazu vysílání. Tak či jinak vždy je určité nebezpečí, že majitel zakáže tahání antén a rozvěšování drátů. Po druhé expedici z SV8 mohu říci, že Řekům je to téměř jedno a nebo úplně jedno. Samozřejmě záleží případ od případu, v tom mém jsem měl štěstí na rozdíl od CT3/OL8R na CQ WW CW 2003 kde nám prostě řekli že antény ne a konec v jednom krásném hotelu na severu ostrova.

Ubytování je nakonec skvělé, 10 metrů do bazénku a z druhé strany mám zadní trakt komplexu s prostorným parkovištěm. Tam na konec stavím vertikál SP7GXP, který mi v pohodě obslouží pásma od 40 nahoru včetně WARC a dipól na 80m. Stavění antén a roztahování drátů je vždy vděčným tématem zvědavců z celého zájezdu a širokého okolí. Díky ale právě těmto zvědavcům z našeho zájezdu se mi také podařilo ztopořit vertikál.

Hamshack                                            vertikál SP7GXP

Denně přibývalo do deníku kolem 250 QSO  a na konci dovolené jich bylo 1848 pod značkou  SV8/OK1FCJ/P, ke konci pobytu proběhl také očekávaný IOTA contest Islands on the Air. Být na ostrově během tohoto závodu má jednu nespornou výhodu, pile up který je nemožný zažít s podobným vybavením z OK. Podařilo se mi odjet také celý závod bez zamhouření oka, což mne také potěšilo. Po 24 hodinách deník vypadal následovně

BAND QSO POINTS MULTIPL.
80 121 771 21
40 482 2322 37
20 687 3093 42
15 218 1098 18
10 70 330 5

Celkem 1578 QSO

A komu patří velký dík za trpělivost se mnou a  radioamatérstvím?
Návrat na hlavní stránku