A1 contest - Cerchov 5 a 6 listopadu 2004

Fotogalerie A1 contest

Pro A1 contest začaly přípravy již po VHF contestu kdy odešel transvertor pár hodin po začátku závodu a ztratil se cenný čas jeho opravou. Následnou analýzou se zjitilo že nám chybí sekvencer pro časové připínání a odpínání jednotlivých krabiček a konkrétně TCVR, transvertor, předzesilovač, budící PA, koncový PA a případně relé u antény. Dušan OK1DC připravil sekvence pro připojení všech zařízeni a správné načasování, následně také připravil dělič výkonu který umožňuje rozdělit vhodně výkon do jednotlivých antén.

Na kopec jsem dorazil v pátek večer, vzhledem k tomu, že QRL v Praze neumožnilo odchod dříve než v 1730 a tak Čechov vítá kolem 21 večer. Na kopci již jsou OK1DC, OK1FFV, OK1FFW, OK1AY a OK1CM. Vynášíme všechny krámy do pracovny a následně do 02 rána připravujeme vysílací lajny pro jednotlivé antény.

Večer se dozvídám velmi smutnou informaci o automobilové nehodě OK1VMS s velmi vážnými následky kde výhled na jeho budoucí život je více než problematický. Mirek je člověk nejen s velkými odbornými znalostmi ale i příjemný kamarád na povídání o všem možném, s obrovskými plány do budoucnosti... automobilová nehoda bez jeho přičinění

V sobotu ráno pokračujeme ve skládání antén. Finální verze je 1 x M2, jedna 4 x 5Y na F/DL druhá 4 x 5Y na OK2/OM/HA. Bohužel Murphy funguje a tak oba předzesilovače u čtyřčat nefungují a zbývá jedno před transvertorem. Následně nemůžeme rozchodit plnou vysílací lajnu na jednotlivé antény a tak nejedeme výkonově naplno. Na kopec po poledni dorazí i Pavel OK1DX, který spolu s OK1FCJ rozjíždí závod, po 3 hodinách následuje OK1DC a OK 1AY následován dvojicí OK1CM a OK1FFV. Podmínky průměrné, stanic pomálu, žádné rekordy se nekonají,ve 20 máme 166 QSO, 00 268, do rána následuje velké paběrkování v 0800 336 QSO. Kolem 3 ráno namrzá čtyřče na F/DL a SWR se okamžitě výrazně zhoršuje. Ranní teplota je na nule, vše je pod námrazou včetně našich aut. Končíme s s předběžným výsledkem 419 QSO a cca 139 000 bodů. Je to poslední VKV závod sezóny, do března nebo května bude klid.


73 opet na viděnou.


Návrat na hlavní stránku